Հանձնաժողովի արտահերթ նիստում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 1-ին քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Դանիայի Թագավորության կառավարության միջեւ վիզաների տրամադրումը դյուրացնելու մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցի տեղեկացմամբ՝ համաձայնագրի նպատակն է դյուրացնել վիզաների տրամադրումը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին 180 օրվա յուրաքանչյուր ժամանակահատվածի ընթացքում 90 օրվանից ոչ ավել ժամանակահատվածով որոշակի նպատակով Դանիայի Թագավորությունում եւ Շենգենյան գոտու այլ անդամ պետություններում գտնվելու համար:

At Extraordinary Sitting of Committee
On November 1, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Ruben Rubinyan the draft law on Ratifying the Agreement on Facilitating the Provision of the Visas between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Kingdom of Denmark was discussed and endorsed.
As the key speaker, the RA Deputy Foreign Minister Avet Adonts, the goal of the Agreement is to facilitate the provision of the visas for being in the Kingdom of Denmark and other member states of Schengen Zone member states on certain purpose during 180 days, not more than 90 days for the citizens of the Republic of Armenia.